NSO

Halep doğusu menbiç’te Amerikan güçlerini hedef alan patlama

Menbiç şehri girişi

Perşembe gece yarısına yakın bir bomba Halep doğu kırsalında Menbiç şehrinin güneyinde Amerikan askeri araçları hedef aldı. 

Menbiç’teki NSO muhabiri Menbiç şehrinin güneyinde Şeyh Akil kabristanına yakın mevzilenen bir grup Amerikan zırhlı araçları hedef alan bomba sonucunda patlama meydana geldiğini söyleyerek bir Amerikan uçağının şehrin güney girişinde El Aceleani istasyonu yakınlarında iniş yaptığı, yaralıları bilinmeyen bir yere götürdüğü ve bir ya da daha fazla uçağın şehir semasında bir saatten fazla kaldığını ekledi.

Muhabirimiz patla sonucunda düşen yaralı sayısını öğrenemedi ki bölgeyi saran Amerikan askerleri ve Suriye Demokratik Güçleri’ne tabi Askeri Menbiç Meclisi unsurları dolaşma yasağı uyguladı.

Muhabirimiz Amerikan ve SDG’ye ait asker ve araçlar içeren birer askeri konvoy patlamanın hemen sonrası Fırat’ın doğu bölgesinden Menbiç’e geldiğini açıkladı. 

Menbiç şehri, şehirde Esed rejimini destekleyen aşiretler bir yandan, Demokratik Birlik Partisi “PYD”i temsil eden Demokratik Öz Yönetim ve Askeri Menbiç Meclisi diğer yandan, aralarındaki çatışmanın yükselmesine eş zamanlı olarak güvenlik gerginliğine tanıklık etmektedir.

 

سوريا منبج التحالف حلب داعش قسد مجلس منبج العسكري تفجير روجآفا الأسد sdf Syria pkk pyd تركيا روسيا TURKEY SURİYE HALEP MENBİÇABD AMERİKA PATLAMA

Bu içeriği paylaş